Filozofia Marki

Marka Mirabelle powstała z inspiracji dziecięcym światem, potrzeby otaczania się pięknem, pasji do tworzenia i miłości do natury.
Kiedy dowiedziałam się, że zostanę mamą, zaczęłam poznawać świat dziecięcych akcesoriów i zabawek z przerażeniem stwierdzając, że jest on pełen kiczu, tandety i szkodliwego plastiku. Jako świadomy rodzic chciałam, aby wszystko w otoczeniu mojego wzrastającego dziecka było nie tylko piękne, ale przyjazne. Sama więc zaczęłam tworzyć z myślą o jego potrzebach. I tak narodził się pomysł atelier Mirabelle.
Stawiamy na wysoką jakość, prostotę i ponadczasowość naszych tekstyliów. Używamy wyłącznie naturalnych tkanin, w pełni bezpiecznych dla dzieci, a większość wykorzystywanej przez nas bawełny to certyfikowana bawełna organiczna.
Staramy się, by każdy detal, od metek po opakowania, wykonany był z ekologicznych, przyjaznych dla środowiska materiałów.
Wszystkie tekstylia pochodzące z atelier Mirabelle są wyjątkowe, zaprojektowane i wykonane ręcznie w naszej pracowni. W każdą rzecz, od projektu po wykonanie, wkładamy całe serce. Chcemy, żeby nasze produkty niosły radość, wędrowały w świat i cieszyły kolejne pokolenia.
Jesteśmy wierni filozofii zero waste i wykorzystujemy nasze tkaniny do maksimum. Nie wyobrażacie sobie, jak olbrzymi procent tkaniny marnuje się podczas produkcji tekstyliów. Dlatego my, z każdego nawet najmniejszego kawałka staramy się wyczarować dla Was coś pięknego.
A wszystko to z miłości do dzieci. Bo jeśli kochamy je, to musimy także kochać naszą planetę i wspólnie dbać o świat, który będzie ich domem w przyszłości.

Bawełna organiczna

Bawełna organiczna jest wolna od szkodliwych substancji chemicznych, a więc idealna dla delikatnej skóry dziecka oraz odpowiednia dla alergików i osób z problemami skórnymi. Uprawia się ją bez użycia pestycydów, dzięki czemu jest wyjątkowo miękka i jednocześnie bardziej trwała i wytrzymała od konwencjonalnej bawełny. Wykonane z niej produkty mogą być prane wielokrotnie bez obaw o zniszczenie, dzięki czemu często wędrują z rąk do rąk i mogą być używane przez kolejne pokolenia maluchów.
Dodatkowo produkcja bawełny organicznej odbywa się przy znacznie zmniejszonym zużyciu wody w stosunku do konwencjonalnej bawełny i jest ściśle kontrolowana pod względem poszanowania praw pracowników. Jest więc ona przyjazna nie tylko dla ludzi, ale także dla całego ekosystemu.

Muślin z bawełny organicznej

Jest to rodzaj dwuwarstwowej tkaniny wykonanej z bawełny organicznej. Muślin ma wyjątkową fakturę i jest niezwykle delikatny. Z każdym praniem staje się coraz bardziej miękki i nie wymaga prasowania! Nasza bawełna organiczna jest produktem ekologicznym i posiada międzynarodowy certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard)

Len

Len jest jedną z najbardziej luksusowych i pożądanych tkanin naturalnych. Posiada właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że daje przyjemne uczucie chłodu przy wyższych temperaturach oraz grzeje w chłodniejsze dni. Fantastycznie oddycha, absorbuje wilgoć oraz szybko schnie. Len z każdym praniem staje się bardziej miękki i jednocześnie bardziej trwały. Dodatkowo posiada właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne, dzięki czemu jest idealny dla delikatnej skóry dziecka.

Wypełnienia

tu będzie tekst

Dodatki

Pompony, których używamy zrobione są w 100% z bawełny i wykonane dla nas w Polsce na specjalnie zamówienie.
Pasmanteria (tasiemki, koronki, nici) – większość używanych przez nas dodatków pasmanteryjnych jest wykonana z naturalnych, biodegradowalnych surowców, bądź pochodzi z recyclingu.