Materiały

Bawełna organiczna

Bawełna organiczna jest wolna od szkodliwych substancji chemicznych, a więc idealna dla delikatnej skóry dziecka oraz odpowiednia dla alergików i osób z problemami skórnymi. Uprawia się ją bez użycia pestycydów, dzięki czemu jest wyjątkowo miękka i jednocześnie bardziej trwała i wytrzymała od konwencjonalnej bawełny. Wykonane z niej produkty mogą być prane wielokrotnie bez obaw o zniszczenie, dzięki czemu często wędrują z rąk do rąk i mogą być używane przez kolejne pokolenia maluchów.
Dodatkowo produkcja bawełny organicznej odbywa się przy znacznie zmniejszonym zużyciu wody w stosunku do konwencjonalnej bawełny i jest ściśle kontrolowana pod względem poszanowania praw pracowników. Jest więc ona przyjazna nie tylko dla ludzi, ale także dla całego ekosystemu.

Muślin z bawełny organicznej

Jest to rodzaj dwuwarstwowej tkaniny wykonanej z bawełny organicznej. Muślin ma wyjątkową fakturę i jest niezwykle delikatny. Z każdym praniem staje się coraz bardziej miękki i nie wymaga prasowania! Nasza bawełna organiczna jest produktem ekologicznym i posiada międzynarodowy certyfikat GOTS (Global Organic Textile Standard)

Len

Len jest jedną z najbardziej luksusowych i pożądanych tkanin naturalnych. Posiada właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że daje przyjemne uczucie chłodu przy wyższych temperaturach oraz grzeje w chłodniejsze dni. Fantastycznie oddycha, absorbuje wilgoć oraz szybko schnie. Len z każdym praniem staje się bardziej miękki i jednocześnie bardziej trwały. Dodatkowo posiada właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne, dzięki czemu jest idealny dla delikatnej skóry dziecka.

Wypełnienie

Stosujemy naturalne wypełnienia z wełny owczej, a także hypoalergiczną kulkę silikonową.
W przyszłości chcielibyśmy całkowicie wyeliminować użycie włókien syntetycznych i stosować wyłącznie naturalne wypełnienia, takie jak wełna i bawełna.

Dodatki

Pompony, których używamy zrobione są w 100% z bawełny i wykonane dla nas w Polsce na specjalnie zamówienie.
Pasmanteria (tasiemki, koronki, nici) – większość używanych przez nas dodatków pasmanteryjnych jest również wykonana z naturalnych, biodegradowalnych surowców.