Zależy nam, aby nasze produkty zachowały swoje właściwości i piękne kolory oraz służyły Wam długo i cieszyły kolejne pokolenia. Dlatego poniżej zamieszczamy wskazówki, jak prawidłowo o nie dbać. 

Tekstylia

Staramy się dbać o naszą planetę i środowisko, dlatego zalecamy pranie wszystkich naszych tekstyliów maksymalnie w 30 stopniach oraz stosowanie ekologicznych produktów do prania.

  • prać w pralce, na delikatnym programie, w temperaturze 30ºC stopni bądź ręcznie przy użyciu delikatnych detergentów.
  • nie wybielać
  • nie suszyć w suszarce bębnowej

Prasowanie

  • Muślin w zasadzie nie wymaga prasowania. Jeśli jednak chcecie uprasować nasze tekstylia, zalecamy prasować żelazkiem o maksymalnej temperaturze 150ºC z dużą ilością pary. 
  • W przypadku pościeli czy poduszek z wypełnieniem prasujemy je nie dociskając stopki żelazka zbyt mocno do tkaniny, gdyż może to spowodować zbicie się wypełnienia.

Artykuły dekoracyjne

Artykuły dekoracyjne, takie jak różdżki, łabędzie czy koniki nie nadają się do prania. W razie zabrudzeń prosimy czyścić rolką do ubrań lub wilgotną ściereczką.

Gryzaki

Wszystkie gryzaki przymocowane są do drewnianych kółek za pomocą tasiemki. Po zdemontowaniu części drewnianej gryzak możemy uprać ręcznie przy użyciu ekologicznego środka piorącego. 

Baldachim

Baldachim po zdemontowaniu obręczy możemy bez problemu uprać w pralce, a następnie przymocować ponownie do obręczy, nadając mu odpowiedni kształt i tak rozwieszony wysuszyć.